Fronty

Wróć do galerii

FRONTY

Wygląd kuchni zależy głównie od wybranego typu oraz koloru frontów. Decydują o stylu Państwa mebli kuchennych.

  •  Fronty drewniane– front składa się z ramy wykonanej z litego drewna (olcha, brzoza, dąb, jesion, buk) oraz płyciny fornirowanej. Fronty wybarwiane są na wybrany kolor, dodatkowo mogą być patynowane lub ręcznie przecierane. Każda partia frontów wykonana jest jednorazowo na potrzeby konkretnej kuchni. Daje to 100% pewność indywidualności. Dodatkowymi elementami wykończeniowymi mogą być listwy wieńczące, podszafkowe, pilastry oraz ozdobne blendy i maskownice.Idealnie nadają się do kuchni rustykalnych, klasycznych, angielskich, prowansalskich. Oferujemy fronty drewniane firm które moga pochwalic sie wieloletnia tradycją w produkcji frontów drzwiowych uzupełniających meble kuchenne Warszawa.

 

  • Fronty  fornirowane– na płytę naklejany jest cienki„liść”, pochodzący z europejskich lub egzotycznych gatunków drewna. Niektóre forniry (dąb, olcha, buk, jesion) mogą być wybarwiane na dowolny kolor bejcy. Wykończenie frontu może być: matowe lub polerowane na wysoki połysk. Są to fronty najczęściej stosowane do kuchni w stylu nowoczesnym. W meblach kuchennych często łączy się je z frontami lakierowanymi.

 

  • Fronty szklane – szkło wklejane w ramkę aluminiową. Kolorystyka to ok.30 dekorów szkieł. Wypełnieniem może być: szkło, lustro lub grafika drukowana na szkle. Gwarantuje idealny połysk powierzchni.

 

  •  Fronty z płyty MDF lakierowanej– Używane przez nas lakiery to najwyższej klasy lakiery poliuretanowe z wzorników ICA, RAL, NCS ( kolorystyka jest nieograniczona). Gwarantują najwyższą jakość powłok, odporność na wodę, temperaturę oraz chemię. Dodatkowo, przed lakierowaniem oklejamy wąskie płaszczyzny taśmą pcv dla wzmocnienia powierzchni najbardziej narażonych na uderzenia. Fronty idealnie nadają się do nowoczesnych mebli. Wykończenie powierzchni: matowe lub w połysku. W celu wydobycia większego połysku polerujemy każdą warstwę lakieru. Płytę MDF można dowolnie frezować, daje to większe możliwości aranżacyjne kuchni. Nowością cieszącą się coraz większym zainteresowaniem są fronty z delikatnym efektem: perły lub brokatu. W tego typu frontach często frezuje się krawędź, która służy jako uchwyt frątu w meblu kuchennym.
  •  Fronty z płyty MDF PCV– są to fronty z płyty MDF okleinowane folią PCV imitującą drewno lub w kolorze. Jest to najbardziej odporny materiał na uszkodzenia mechanicznie. Folia naklejana jest na gładką lub frezowaną powierzchnię frontu oraz na krawędzie.

 

  •  Fronty z płyty laminowanej– fronty wykonywane są z płyty wiórowej dwustronnie laminowanej o gr.18mm. Krawędzie oklejane są 2 mm obrzeżem PCV lub wykończone są ramką aluminiową. Materiał jest bardzo odporny na uderzenia, między innymi, dlatego stosuje się go na korpusy szafek. Ze względu na swoją gęstość, płyta wiórowa nie może być frezowana, co daje efekt gładkich frontów. Kolorystyka imituje drewno lub jest jednolita.  Oferujemy Państwu płyty producentów: Egger, Kronopol, Pfleiderer.

Qchnie.pl & ViV Mebel
Al. Komisji Edukacji Narodowej 50 lok U1
02-797 Warszawa

Jak urządzić kuchnię w restauracji?