Blaty

Wróć do galerii

Blaty

Istotnym elementem kuchni jest blat roboczy. W naszej ofercie oprócz szerokiej gamy kolorystycznej, Klient decyduje, jakiego rodzaju blat ma zostać zainstalowany. Każdy rodzaj blatu cechuje się innymi właściwościami, co ma wpływ na jego trwałość i cechy fizyczne.

Oferujemy blaty opisane poniżej:

Blaty z Laminatów.

 Płyta wiórowa pokryta laminatem imitującym kamień bądź drewno. Krawędzie blatów mogą być zaoblone (wykończone postformingowo) lub wykończone „na ostro” obrzeżem PCV. Blaty laminowane są odporne na wysoką temperaturę (180 °C), łatwe w utrzymaniu czystości, odporne na zaplamienia (alkohol, olej, kwas octowy, kwas cytrynowy, soki owocowe, herbatę, kawę, atrament) Dodatkowo posiadają zabezpieczenie przeciwwodne, które chroni spód blatu przy ewentualnym ściekaniu płynów z powierzchni blatu. Występują w grubościach 28mm, 38 mm, możemy także uzyskać inne grubości blatów. Po zamontowaniu widoczne są łączenia blatów. Powierzchnia może być matowa, połyskliwa, gładka lub fakturowana. Dodatkowymi zaletami są niska cena oraz bogata kolorystyka.

W ofercie posiadamy blaty: Pfleiderer, Kronopol, Chobot, Laminart

Blaty z naturalnych kamieni (granity).

Ich zaletą jest duża wytrzymałość na zarysowania, ścieranie. Są łatwe do utrzymania w czystości, odporne na działanie czynników chemicznych stosowanych w gospodarstwie domowym, na wysoką temperaturę. Dostępne w różnych kolorach, jednolite, ziarniste lub żyłkowane. Doskonała powierzchnia przy zastosowaniu zlewozmywaków podwieszanych pod blat.

Blaty z konglomeratu akrylowego.

Są to blaty wykonane z materiału będącego mieszaniną zmielonego kompozytu z żywicami akrylowymi. Posiadają wygląd zbliżony do granitu. Mogą być dowolnie kształtowane, pozwalają na plastyczną obróbkę, co stwarza szerokie możliwości aranżacyjne. Główne zalety tego typu blatów to: prosty w utrzymaniu (łatwość usuwania zarysowań -odnawialny), łączony bezszwowo (brak widocznych łączeń)
– dowolność kształtów, kolorów, wielkości, łączenia kolorów
– odporny na środki plamiące, a nawet substancje chemiczne agresywne
– jest nieporowaty, a więc w pełni higieniczny.

Polecamy każdemu, kto ceni sobie wytrzymałość, uniwersalność i estetykę wybierając meble kuchenne Warszawa.

W ofercie posiadamy: Corian, Staron, Plexicor, Hanex.

Blaty z konglomeratu kwarcytowego.

Blaty z tego materiału są bardzo podobne do granitu. Zawierają zmielony kamień związany żywicami akrylowymi w mniejszej ilości niż konglomerat akrylowy. Sprawia to niezwykłą odporność na zarysowania, cięcia, wysoką temperaturę, jak również na kwasy jak sok z cytryny czy ocet. Gwarantuje perfekcyjny wygląd powierzchni nawet po wielu latach użytkowania. Wykończenie powierzchni połysk, anticato.

W ofercie posiadamy: Technistone, Siquartz, Silestone, Diresco, Quarrella.

Blaty z drewna.

Materiał niezwykle szlachetny i nadal popularny. Blaty wykonuje się z warstwowo sklejonego drewna i od jego gatunku (buk, dąb, sosna, gatunki egzotyczne) zależy przede wszystkim jego cena. Blat drewniany przeważnie jest klejony, gdyż zabezpiecza to przed odkształceniem, a powierzchnia jest pokryta olejem lub lakierem, żeby ochronić powierzchnię przed wilgocią. Jest naturalny, ciepły i miły w dotyku.
Warszawa meble na wymiar to oferta, z którą warto również się zapoznać. Zapraszamy!

Qchnie.pl & ViV Mebel
Al. Komisji Edukacji Narodowej 50 lok U1
02-797 Warszawa

Jak urządzić kuchnię w restauracji?